В Антарктиді зафіксували новий температурний рекорд — +20.7 - Подробиці

Подія: В Антарктиді зафіксували найвищу температуру повітря за всю історію спостережень — понад 20 градусів тепла. Це вже третій температурний рекорд на материку за останні два тижні. Науковці побоюються, що кліматичні зміни відбуваються надто швидко.

Об этом сообщает Руспрес


Деталі: Новий температурний рекорд зареєстрували бразильські вчені на острові Сеймур. 9 лютого стовпчики термометрів тут піднялися до вражаючих +20.75 градусів за Цельсієм. Це майже на градус більше, ніж попередній температурний рекорд (в січні 1982 року повітря на острові Тоні прогрілося до +19,8). Досі цю цифру вважали рекордною для всієї Антарктиди. Втім новий рекорд ще раз підтвердив, що материк нагрівається швидше, ніж багато інших місць на планеті.


Вчені помічають потепління на 23 досліджуваних ділянках в Антарктиді. За даними науковців, найбільше від цього страждає Антарктичний півострів, який тягнеться в бік Аргентини. Цього літа дослідники вивили, що багаторічний лід у бухті Діскавері відступив на рекордно далеку відстань — 100 метрів.


Антарктида, яка охоплює сушу, острови та океан на південь від широти 60 градусів, зберігає близько 70% запасів прісної води планети. Якщо це все розтане, то рівень моря підвищиться на 50-60 метрів. Звісно, це відбудеться ще не скоро. Втім вчені прогнозують, що до кінця цього століття океан підніметься на 30 см і 110 см.


Коментарі: "Ми ніколи не бачили нічого подібного, хоч давно ведемо спостереження", — сказав The Guardian про новий температурний рекорд бразильський науковець Карлос Шефер. Він додав, що температура півострова, Південних Шетландських островів та архіпелагу Джеймса Росса, до складу якого входить Сеймур, була нестабільною впродовж останніх 20 років. Вчений та інші дослідники пов’язують це із змінами океанічних течій.


Що було раніше: 6 лютого в Антарктиді зафіксували одразу два температурні рекорди. Стовпчики термометра на аргентинській науково-дослідній станції "Есперанса" піднялися до 18,3°C, а на головній станіції "Марабіо" — до +15,8 градусів.


Джерело статті: “https://expres.online/podrobitsi/v-antarktidi-zafiksuvali-noviy-temperaturniy-rekord-207”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя