Як працюватимуть банки в Україні під час карантину: в НБУ пояснили

Банки повинні підкріпити банкомати готівкою, щоб клієнти завжди могли зняти гроші.

Об этом сообщает Футляр от виолончели


Loading...


В Україні банки в умовах введеного карантину повинні здійснювати безперебійну роботу центральних офісів, дистанційних каналів обслуговування і контакт-центрів, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.


Про це йдеться у повідомленні прес-служби Національного банку України.


Також в НБУ заявили, що банки повинні підкріпити банкомати готівкою, щоб клієнти завжди могли зняти гроші. При цьому нагадали, що зараз варто мінімізувати контакти з готівкою, яка потенційно може бути носієм вірусу.


“Щоб не наражати працівників і клієнтів банків на небезпеку, банки повинні максимально перевести взаємодію з клієнтами в онлайн канали. З цією ж метою банки можуть самостійно визначати і змінювати режим роботи відділень, кількість і перелік операцій в конкретних відділеннях з урахуванням ситуації і навантаження. Наприклад, закривати неключові відділення, скорочувати час роботи відділень, встановлювати різний час для обслуговування людей похилого віку та інших клієнтів тощо”, – повідомив регулятор.


Однак, підкреслюється, банки повинні забезпечити роботу “опорних” відділень в “спальних” районах міст, щоб клієнти за необхідності могли отримати необхідні фінансові послуги, не здійснюючи подорожі через півміста. У приміщеннях таких відділень повинні бути передбачені технологічні перерви для провітрювання, дезінфекції та вологого прибирання, а працівники повинні бути забезпечені засобами особистого захисту.


“Банкам на законодавчому рівні на період карантину заборонено нараховувати і стягувати неустойки (штрафи, пені або будь-які інші обов’язкові платежі) за несвоєчасне здійснення платежів за споживчими кредитами, а також підвищувати відсоткову ставку за споживчими кредитами. Банки повинні інформувати про це клієнтів”, – відзначили в центробанку.


Якщо у клієнта будуть симптоми захворювання на коронавірусну інфекцію, то банки можуть відмовити йому в обслуговуванні. Для цього фінустанови можуть встановити на вході спеціальні дистанційні пристрої для вимірювання температури тіла клієнтів.


Долар уперше за два тижні пішов на спад.


Кабмін під час карантину закупив сувеніри та запонки майже на 250 тисяч.


Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2020/03/23/yak-pratsyuvatymut-banky-v-ukrayini-pid-chas-karantynu-v-nbu-poyasnyly/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя