Коронавірус — Київстар хоче надати уряду дані про кількість абонентів які повернулися з-за кордону

Оператор мобільного звʼязку «Київстар» запропонував Міністерству цифрової трансформації надати неперсоніфіковану інформацію про абонентів, яка допомогла б виявити потенційні джерела поширення коронавірусу в Україні. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на заяву компанії.

Об этом сообщает Преступная Россия

Алгоритми компанії дозволяють визначити кількість абонентів, які приїхали з-за кордону та їхні можливі географічні контакти. Оператор зазначив, що ці дані могли б посприяти пошуку потенційних поширювачів коронавірусу та грамотному розподіленню медичних ресурсів.

Як підкреслюють в «Київстар», неперсоніфіковані дані про споживання мобільного та інтернет трафіку можуть опосередковано свідчити про певні поведінкові тренди і звички. Зокрема, ці дані можуть свідчити про кореляцію між переміщенням населення і випадками зараження.

У компанії підкреслюють, що «Київстар» не відстежує дії абонентів і дотримується законів «Про інформацію» та «Про захист персональних даних»: «Всі аналітичні моделі з використанням BigData будуються на базі неперсоніфікованих і зашифрованих даних».

  • За даними ДСНС, станом на ранок 25 березня в Україні зафіксовано 113 випадків зараження коронавірусом у 13 областях і в Києві.
  • 24 березня головний санітарний лікар Віктор Ляшко на брифінгу заявив, що в країні кількість підтверджених випадків коронавірусу зросла до 97.
  • Пізніше стало відомо про три нові випадки в Києві, про підозру на коронавірус у вагітної жінки в Ірпені та про зараження позафракційного нардепа Сергія Рудика.


Джерело статті: “https://thebabel.com.ua/news/41027-koronavirus-kijivstar-hoche-nadati-mincifri-dani-pro-kilkist-abonentiv-yaki-povernulisya-z-za-kordonu”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя